kniznicainternatziacka knizka
Mapa stránkyHľadajPrihlásenie
17.04.2024, Rudolf

Deň jablka 2011

jablko

Jablko, také obyčajné slovo, s ktorým sa stretávame už v útlom veku. Už malé dieťa vie, že jabĺčko výborne chutí a intuitívne cíti, že je zdravé. Jablko obsahuje až 13 vitamínov, minerálov a najmä vlákninu, ktorá na seba viaže a odvádza škodlivé látky von z tela, vďaka čomu má blahodarný účinok na náš metabolizmus. Každý šťavnatý kúsok jablká zásobí telo energiou, uhasí smäd vďaka obsahu ovocných kyselín a dobre zasýti.

Dňa 21.10.2011  sme sa aj my,  peer aktivisti školy aktívne zapojili do akcie – Deň jablka.  Vyzbrojení jablkami a letákmi sme sa aj napriek nepriaznivému počasiu  vybrali do ulíc nášho mesta. Čerstvé, šťavnaté jablká sme spolu s letákmi, ktoré obsahovali informácie o význame jablká,  rozdávali okoloidúcim. Niektorí na nás nedôverčivo pozerali, či si skutočne môžu zobrať jablko bez platenia. Jablká nám zabezpečila MUDr. A. Malá z Onkologickej ambulancie v Trebišove.

Na škole sme takisto aktívne pracovali. Vo vestibule školy sme pripravili nástenku a počas prestávok zaujala žiakov aj zaujímavo spracovaná prezentácia. Jablká, ktoré sme rozdávali v škole nám doniesli z vlastných zásob študenti R. Budjač  a J. Rezník.

Občania v meste, ako aj študenti v škole boli veľmi radi, že sa mohli ponúknuť a niektorí, aj keď ich bolo veľmi málo sa dobrovoľne vzdali zatiaľ jednej cigarety.

 

Nikola Dančová – II. B trieda

peer aktivistka

Čítané: 814
 Späť
(C) 2024 Stredná odborná škola Trebišov & MP