kniznicainternatziacka knizka
Mapa stránkyHľadajPrihlásenie
17.04.2024, Rudolf

Zahraničná prax našich žiakov v Budapešti

Naši žiaci študijného odboru hotelová akadémia, zo SOŠ Trebišov, pracovisko Viničky - Lucia Trebišovská, Lórant Magyar, Andrej Kasič, Klaudia Kelemenová, Dominika Kajlová, Katarína Kendiová, Anna Tóthová, Ján Horváth, Rita Illéšová, Angelika Lázárová, Filip Gerenyi sa zúčastnili v termíne od 13.novembra 2011 do 3.decembra na trojtýždňovej zahraničnej stáži v Budapešti.

Budapešť ako hlavné mesto Maďarska je veľmi vyhľadávanou destináciou  strednej Európy, všade v meste sme sa stretávali so zahraničnými turistami.  Naši žiaci mali pracoviska v štyroch štvorhviezdičkových hoteloch – Astória, Gellért, Béke szálló, Grand hotel Hungária. Každý týždeň boli zadelení na inom pracovnom úseku, tým získali prehľad o celej činnosti v hoteloch. Pracovali na recepciách, vo veľkých kuchyniach s moderným technologickým vybavením, v obsluhe v krásnych interiéroch  reštaurácií, na úseku Housekeepingu.

Počas prvého voľného víkendu  v rámci kultúrneho programu sme  absolvovali prehliadku Národného múzea a Námestia hrdinov a dobre sme sa zabavili aj v Paláci zázrakov.  Ďalší víkend sme  navštívili tropikárium a oceanárium Campona Na nedeľu sme si naplánovali pešiu túru na Citadelu. Vďaka  permanentke na mestskú dopravu sme mohli zadarmo cestovať po celej Budapešti električkou, metrom , autobusom.   Každý deň po pracovnej dobe sme sa  prechádzali mestom, ktoré malo už krásnu predvianočnú výzdobu a všade nás vítali vianočné trhy. V historickom centre sa nachádza množstvo krásnych budov. Boli sme aj v bazilike Svätého Štefana, pozreli sme budovy parlamentu, opery, akadémie múzických umení. Nevynechali sme ani nákupy v obchodoch a v moderných plázach.

 

„Veľa sme sa naučili , spoznali sme Budapešť. Cítili sme sa veľmi dobre a išli by sme znova..„

 

Odborná stáž žiakov bola hradená z Programu celoživotného vzdelávania Leonardo da Vinci,
prostredníctvom Národnej agentúry SAAIC(www.saaic.sk).

Čítané: 693
Imrich Gulyás
(C) 2024 Stredná odborná škola Trebišov & MP