kniznicainternatziacka knizka
Mapa stránkyHľadajPrihlásenie
17.04.2024, Rudolf

Za novými poznatkami ...

 
Žiaci SOŠ Komenského 12 Trebišov za novými poznatkami ...
 
Bolo že to na škole vzruchu–ideme na exkurziu do Bratislavy. A prečo do Bratislavy? Pretože v dňoch 25. – 27. novembra 2008 sa tu konal 17. ročník celoslovenskej školskej prezentačnej výstavy výrobkov a služieb žiakov stredných škôl. Pre našu školu však bolo zaujímavé to, že 27.11.2008 v rámci tejto výstavy prebehla celoštátna súťaž EUROSKILIS pre študijný odbor: „KOZMETIČKA a VIZÁŽISTKA“. Tento odbor máme na škole aj my. Druháčky a vybraté prváčky zo spomenutého odboru si išli oči vyočiť, len aby videli a zároveň nasávali čím viac zo súťažnej atmosféry. Na pódiu, kde súťaž prebiehala sa predvádzali kompletne upravené karnevalové tanečnice, kráľovné zimy či motýľov, ale aj postava z iného súdka – gejša. Bolo sa naozaj na čo pozerať.
 
Oči našich žiačok žiarili šťastím a snáď v nich začal blčať aj plamienok nádeje, že sa ďalšieho ročníka zúčastnia už ako súťažiace. Aj keď súťaž mala podľa nášho názoru vysokú úroveň, veríme, že ani naše žiačky by sa tam nestratili a dobre by reprezentovali školu a mesto. Záleží len od toho ako by dokázali zúročiť a predať svoje vedomosti a najmä zručnosti.
Na svoje si prišli aj žiaci z nového študijného odboru, ktorý sa na našej škole vyučuje prvý rok „BIOTECHNOLÓGIA a FARMAKOLÓGIA“. Mali možnosť vymeniť si skúsenosti so žiakmi z toho istého študijného odboru zo školy na Račianskej ulici v Bratislave. Obdivovali ich praktické zručnosti s rôznymi chemikáliami, ktoré dokázali kombinovať tak, že vznikali rôzne farebné a akustické efekty.
Hneď nasledovali otázky žiakov smerom k pedagógom kedy podobné pokusy budeme robiť aj my na hodinách laboratórnych cvičení.
My vieme, že aj oni sa dočkajú, len praktické znalosti sa musia podložiť teoretickými poznatkami a vedomosťami.
Súčasťou exkurzie bola aj návšteva televízie „Markíza“. Aj tu žiaci získali množstvo zaujímavých informácii z práce v tejto populárnej televízii. Dozvedeli sa jednak o technickom zabezpečení vysielania, ale aj o tvrdej práci redaktorov, keď to, že sa postavia do žiare reflektorov je už len výsledok, za ktorým sa skrýva množstvo driny.
Žiaci boli nesmierne šťastní, že si mohli zhotoviť spoločnú fotografiu so známymi tvárami zo spomenutej televízie.
Aj napriek tomu, že sme cestovali v noci a boli sme unavení, neodpustili sme si krátku obhliadku bratislavského hradu, budovy Slovenskej národnej rady a historického centra hlavného mesta.
Žiaci počas jedného dňa zažili množstvo nezabudnuteľných chvíľ, z ktorých budú čerpať energiu ešte dlhú dobu.
Exkurzia teda splnila svoj účel, žiaci(vyberaní z 1.B, 1.K, 2.K, 3.P a 3.G), ale aj my pedagógovia(Ľ. Mantičová, V. Švecová, O. Marcinčáková, M. Varanaiová a P. Koščo) sme dostali nový impulz do ďalšej tvorivej práce, načreli sme do studnice motivácie, čo sa dúfame premietne do spoločnej kvalitnejšej činnosti na našej strednej odbornej škole.
Čítané: 817
 Tlač
 Poslať mailom
(C) 2024 Stredná odborná škola Trebišov & MP