kniznicainternatziacka knizka
Mapa stránkyHľadajPrihlásenie
03.03.2024, Bohumil(a)

XV. ročník medzinárodného turnaja pedagógov vo volejbale

Spod volejbalovej siete...

Rok sa vystriedal s rôčkom a na Združenej strednej škole Trebišov sa horúčkovite pripravovali už na XV. Ročník Medzinárodného turnaja pedagógov vo volejbale.

Prečo medzinárodný? Lebo sa tu stretávajú už niekoľko rokov volejbalisti zo škôl aj z Poľska – Jaśla, a z Maďarska – Nyiregyháza.

 

Deväť družstiev nastúpilo dňa 20. 04. 2007 na pôde ZSŠ Trebišov na slávnostné otvorenie, ale ešte predtým sa telocvičňou rozozvučal hvizd píšťalky Betky Taššovej a na značky sa rozbehlo 60 cvičeniek z DM pri ZSŠ, ktoré sa „blisli“ v hromadnom vystúpení aerobiku so švihadlami.

Po otváracom príhovore riaditeľa ZSŠ Trebišov RNDr. Juraja Seilera sa hráči, a v každom družstve museli byť aj hráčka (nie len pre hru ale aj pre potešenie oka diváka), rozbehli do telocvične na CZSŠ Sv. Jozafáta, kde hrali:

ZŠ Vojčice, ZŠ Streda nad Bodrogom a SŠ potravinárska Nyiregyháza.

Vtelocvični na ZŠ Komenského II. hrali domáci so Spojenou školou Sečovce a SŠ zJaśla.

V kategórii C na ZSŠ Trebišov hrali ZŠ Komenského Sečovce a ZŠ Michaľany.

Po obetavých výkonoch sa do finále dostali : Jaślo, ZŠ Streda nad Bodrogom a usporiadatelia turnaja ZSŠ Trebišov. Ani nás veľmi neprekvapilo, že na prvom mieste sa opäť umiestnili vojelbalisti z Poľska, na druhom mieste ZŠ Streda nad Bodrogom a „peknom treťom mieste“ sa umiestnili ZSŠ Trebišov.

Po hernej časti, kde sa hralo čestne, rozhodcovia pískali ako sa patrí, už bol čas na vyhodnotenie družstiev a na priateľské posedenie.

Študenti DM zo ZSŠ z tanečnej skupiny EGO v choreografii Betky Taššovej pripravili na úvod tanečný program a nechýbali ani ľudové piesne ľudového súboru „Furmani“.

Až lepšie chutil „netradičný guláš“ - špecialita našich kuchárok z DM.

Stoly sa prehýnali pod dobrotami, rozprúdila sa zábava, harmonika hrala, spev a dlho do noci sme si mali čo povedať. „Bratia“ z Poľska a z Maďarska nám sľúbili, že sa o rok opäť stretneme. Nás, usporiadateľov a sponzorov, hrialo pri srdiečku, že sme pripravili pekné aprílové športové podujatie.

Tak opäť o rok!

Taššová Alžbeta

 

Čítané: 685
 Tlač
 Poslať mailom
Taššová Alžbeta
(C) 2024 Stredná odborná škola Trebišov & MP