kniznicainternatziacka knizka
Mapa stránkyHľadajPrihlásenie
03.03.2024, Bohumil(a)

Európsky týždeň boja proti rasizmu

   Prejavy skrytého rasizmu, či rasového násilia sa na Slovensku stále ešte často vyskytujú. Aj v tomto roku sa od 19.marca do 25. marca 2007 konal Európsky týždeň akcií boja proti rasizmu. Všetci tolerantní ľudia Európy si pripomínajú hrôzy, ktoré boli aešte stále sú páchané na nevinných obetiach.

Európsky týždeň boja proti rasizmu

„Povedzme spoločne nie rasizmu.“ Pod týmto heslom sa aj na našej škole uskutočnili rôzne akcie, ktorými sme sa snažili vplývať na myslenie a postoje študentov.

Peer aktivisti organizovali prednášky a besedy na tému rasizmus a jeho prejavy. Reláciou v školskom rozhlase, nástenkou a letákmi vo vestibule školy sme informovali vyučujúcich a študentov okonkrétnych aktivitách na škole.

Týždeň vyvrcholil futbalovým turnajom v znamení hesla: „Futbalom proti rasizmu“. Prvé miesto si vsúťaži dievčat vybojovala 2. G trieda a 1. miesto v súťaži chlapcov 3. A trieda.

Svojou účasťou na spomínaných aktivitách dali študenti jasne najavo svoj negatívny postoj k rasizmu a vyjadrili snahu prispieť svojím dielom k tomu, aby sa zo Slovenska stala tolerantná krajina, v ktorej môže žiť každý bez rozdielu s pocitom bezpečia.

Mgr. Valéria Švecová

koordinátorka prevencie

 

Čítané: 807
 Tlač
 Poslať mailom
(C) 2024 Stredná odborná škola Trebišov & MP