kniznicainternatziacka knizka
Mapa stránkyHľadajPrihlásenie
17.04.2024, Rudolf

Vedecká hračka - exkurzia

ROB

Dňa 10. februára 2010 sme sa my, študenti 1.B triedy odboru biotechnológia a farmakológia, zúčastnili spolu s pani prof. Švecovou a pani prof. Kordischovou putovnej výstavy s názvom „Vedecká hračka v škole“.

Výstava bola inštalovaná na Základnej škole na ulici Pribinova v Trebišove. V krásnom zimnom počasí nám cesta na druhý koniec mesta ubehla veľmi rýchlo.  V škole nás milo privítala pani učiteľka.

 

Vedecká hračka je hračka, ktorá približuje, demonštruje
alebo nápadne využíva prírodnú zákonitosť alebo jav
a je určená na poznávaciu hru.

 

Hneď v úvode nás zaujali  pekné svetelné efekty a mali sme možnosť si odfotografovať aj vlastné tiene. Pri každej hračke bol podrobný popis jej fungovania, ktorý sme si mohli vyskúšať. Táto výstava nám umožnila precvičiť si teoretické vedomostí získané na hodinách fyziky v praxi.  Na výstave sme sa zdržali asi hodinu, keďže sme si chceli vyskúšať a pochopiť fyzikálny princíp fungovania každej hračky. Každý z nás si mal vybrať jednu hračku, ktorá sa mu najviac páčila a jej fyzikálny princíp vysvetliť na nasledujúcej hodine fyziky. Výstava nás zaujala a z celej exkurzie sme mali veľmi dobrý dojem. Ktovie, možno že táto výstava navnadí aj niekoho z nás zamyslieť sa a vytvoriť niečo podobné.

 

Alexandra Rugovská

I.B  trieda

Čítané: 656
 Tlač
 Poslať mailom
(C) 2024 Stredná odborná škola Trebišov & MP