kniznicainternatziacka knizka
Mapa stránkyHľadajPrihlásenie
17.04.2024, Rudolf

V. ročník Burzy informácií

imgDňa 5. novembra 2013 sa konala v priestoroch Podnikateľského inkubátora Kantína v Trebišove prezentácia všetkých stredných škôl mesta Trebišov  pod názvom Burza informácií. Cieľom tejto burzy bolo informovať žiakov 9. ročníkov základných škôl trebišovského okresu o možnostiach štúdia na prezentovaných stredných školách v jednotlivých študijných odboroch.

 

Naša škola sa prezentovala súčasnými štyrmi študijnými odbormi v zastúpení ako žiakov, tak aj učiteľov. Deviataci mali možnosť získať informácie o najnovšom a modernom študijnom odbore na škole so širokospektrálnym zameraním biotechnológia a farmakológia, v rámci ktorého sa študenti predstavili kreatívnymi ukážkami vlastných prírodných mydiel vyrábaných v školskom chemickom laboratóriu.

 

Študenti študijného odboru učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo, ktoré je najdlhšie pôsobiacim na škole a je o tento odbor stále záujem, sa prezentovali nielen krásnym spevom pri vstupe do budovy, ale aj rôznymi výtvarnými technikami a ručnými prácami žiakov, ktoré odovzdávajú pri práci s deťmi.
Študijný odbor sociálno-výchovný pracovník sa prezentoval produktmi, ktoré vytvárajú na hodinách edukačných činností a uvádzajú ich potom v praxi.

 

Študentky študijného odboru kozmetička a vizážistka predviedli svoje zručnosti a kreativitu priamo na burze pri skrášľovaní a líčení prítomných deviatakov.

 

Veríme, že sa nám podarilo motivovať žiakov ZŠ o štúdium na našej škole a podali sme dostatok informácii o študijných odboroch a radi ich privítame ako prvákov v nasledujúcom školskom roku 2014/2015.

 

Text a foto:  RNDr. J. Kordischová

Čítané: 827
 Poslať mailom
(C) 2024 Stredná odborná škola Trebišov & MP