kniznicainternatziacka knizka
Mapa stránkyHľadajPrihlásenie
19.01.2022, Drahomíra

Kurz 2. ročníka v Taliansku

foto

V dňoch 6.-11.5.2011 sa v Lignano Sabbiadoro (Taliansko) uskutočnil telovýchovný kurz pre 2. ročník, špecifikovaný ako zdokonaľovací plavecký kurz. Zúčastnilo sa ho 49 žiakov ( z toho 4 chlapci). 2.P trieda počet 14, 2.G-12, 2.B – 12, 2.S – 8, 2.K – 3. Inštruktormi boli Mgr. Michal Krajňak , Mgr. Marián Kičinko, pedagogickým dozorom a zdravotníčkou PhDr. Bc. Martina Ďurišinová a pedagogickým dozorom a jazykovou sprievodkyňou Mgr. Mária Vagaská.

 

Po ceste Maďarskom a Slovinskom nás privítala  čistá pláž s „modrou vlajkou“, ktorej celá dĺžka predstavuje 9km. Aj keď teplota vzduchu sa pohybovala okolo 25 C, plávanie bolo obmedzované  chladnejšou vodou. Ubytovanie bolo v 2-3 posteľových izbách Vila Palazzina, obedy cestovinové – torteliny a špagety.

 

Večerné prechádzky boli spestrené nákupmi na pešej zóne, ktorá meria zhruba 3 km. Doplniť darčeky sa podarilo všetkým aj na mestskej tržnici. Večernej sv. liturgie v kostole Don Bosco sa zúčastnilo šesť žiačok. Park Ernest Hemingway  navštívilo dvanásť žiakov, dvadsaťpäť žiakov sa plavilo za doplnením si suvenírov  na Mušličkový ostrov.  Šesť žiakov navštívilo Benátky, kde mali to šťastie stretnúť sa s pápežom Benediktom XVI., ktorého na Námestí sv. Marka vítalo okolo 300 000 pútnikov.

 

Mgr. Michal Krajňak

vedúci kurzu

(C) 2022 Stredná odborná škola Trebišov & MP