kniznicainternatziacka knizka
Mapa stránkyHľadajPrihlásenie
19.01.2022, Drahomíra

Beseda s olympioničkou Katarínou Berešovou

12.9.2012 prijala pozvanie a prišla medzi nás účastníčka Olympijských hier v Londýne Katarína Berešová, kde reprezentovala našu krajinu 5.8.2012 v maratóne (42 195 m).

So športom začínala na ZŠ Sever v Trebišove ako volejbalistka a takto pokračovala na našej škole dva roky ako nahrávačka TJ Sokol Združenej strednej školy, pritom navštevovala Obchodnú akadémiu v Trebišove. Po dohode, skúsiť to s behom sme išli za Cyprianom Vaľkom, ktorý jej rozpísal dvojmesačný tréning a 20.10.2004 už vyhrala majstrovstvá Slovenska stredných škôl v cezpoľnom behu. O štyri dni skončila druhá na Žipovskej desiatke, kde sa zoznámila s trénerom Mudr. Gabrielom Valiskom, s ktorým spolupracuje dodnes v klube Obal servis Košice.

Tohto roku ukončila aj štúdium na Technickej univerzite v Košiciach odbor Financie, bankovníctvo a investície ako inžinierka ekonómie. Ako rodáčka z Trebišova, v súčastnosti žije s priateľom v Michalovciach.

Pôsobenie v reprezentácii: 3 km, 5 km, 10 km, polmaratón, maratón, cezpoľný beh, beh do vrchu, cestný beh.

Získala 6 juniorských a 17 seniorských titulov majstrov Slovenska a 1 titul juniorskej majsterky sveta v behu do vrchu.

 

PS 1: Doteraz žiaden pretek nevzdala.

PS 2: V jej ďalšej kariére v zdraví prajeme zlepšovanie výkonov, úspešnú reprezentáciu Slovenska a šťastie aj v osobnom živote.

 

Čítané: 615
 Tlač
 Poslať mailom
Mgr. Michal Krajňak
(C) 2022 Stredná odborná škola Trebišov & MP