kniznicainternatziacka knizka
Mapa stránkyHľadajPrihlásenie
17.04.2024, Rudolf

Školenie dobrovoľníkov Linky detskej istoty pri SV UNICEF

ldi

25. januára 2011 sa na našej škole uskutočnilo školenie dobrovoľníkov LDI pri SV UNICEF. Stretnutie absolvovali vybraní študenti prvých až štvrtých ročníkov. Tento projekt pripravila organizácia UNICEF pre niekoľko škôl na Slovensku a jednou z nich bola aj naša škola. Problematiku dobrovoľníctva nám prišla prezentovať projektová koordinátorka Linky detskej istoty Gabriela Krupčíková a dobrovoľníčka Zuzka Horváthová až z ďalekej Bratislavy.

 

Ako už bolo spomenuté, hlavnou témou tohto stretnutia bolo DOBROVOĽNÍCTVO a všetko s tým súvisiace. Mali sme možnosť dozvedieť sa, ako funguje a na čo slúži známa "Linka detskej istoty". Získali sme mnoho zaujímavých a užitočných informácií, o ktorých sme doposiaľ ani netušili a na záver sme si vyskúšali dobrovoľníctvo aj v praxi. Zábavné a poučné stretnutie vyvrcholilo prípravou menšieho občerstvenia pre ostatných študentov našej školy. Pri tomto občerstvení sme taktiež prezentovali organizáciu UNICEF a Linku detskej istoty. Študentom sme poskytli informácie, rozdávali propagačné materiály a modré prúžky s číslom Linky detskej istoty.

 

Myslíme si, že pre každého zúčastneného, ale aj pre ostatných študentov, bolo školenie príjemným spestrením dňa a zostali nám na to príjemné spomienky. Všetci dúfame, že toto stretnutie nebolo posledné a tešíme sa aj na ďalšiu spoluprácu.

 

Týmto sme chceli poďakovať najmä koordinátorkám, ktoré si vybrali práve našu školu, ale aj pani učiteľke Perdíkovej, ktorá toto stretnutie zorganizovala.

 

Text: Nela Petríková (2.K) a Stanka Mantičová (2.P)

Foto: Mgr. Zuzana Perdíková, Diana Ráczová (3.V)

 

Čítané: 507
 Tlač
 Poslať mailom
(C) 2024 Stredná odborná škola Trebišov & MP