kniznicainternatziacka knizka
Mapa stránkyHľadajPrihlásenie
17.04.2024, Rudolf

Prezident Ivan Gašparovič prijal úspešných študentov z Trebišova

standarda srPrezident SR Ivan Gašparovič prijal v Prezidentskom paláci skupinu študentov zo študentskej spoločnosti Kočaje z Trebišova, ktorá získala tohtoročné ocenenie TOP tím Aplikovanej ekonómie. Ocenenie študentskému kolektívu zo Strednej odbornej školy v Trebišove udelila Slovenská obchodná a priemyselná komora a na dnešnom Výročnom zasadnutí SOPK v Bratislave ju úspešnému kolektívu mladých ľudí odovzdal prezident SR.

http://www.prezident.sk/

 

img

prehrať video

 

Prezident Ivan Gašparovič počas neformálneho stretnutia v Prezidentskom paláci vyjadril uznanie členom víťazného študentského tímu a v rozhovore sa zaujímal o ich plány do budúcnosti a debatoval s nimi o súčasnom školskom systéme. Väčšina z nich plánuje pokračovať na vysokej škole v štúdiu chémie. Študenti sa zaujímali, či prezident ešte popri svojej práci aj učí na vysokej škole. Ivan Gašparovič im odpovedaj, že už nie, ale rád chodí na vysoké školy a stretáva sa tam so študentmi. Hlava štátu zaželala čerstvým držiteľom ocenenia TOP tím Aplikovanej ekonómie veľa úspechov v ďalšom živote. „Držím vám palce a verím, že z vás budú úspešní podnikatelia,“ povedal prezident.

 

Študentská spoločnosť Kočaje získala ocenenie vďaka zaujímavým produktom, ktoré sami vyrábali a vďaka výsledkom, ktoré dosiahli v rámci svojho podnikateľského zámeru a činnosti svojej firmy. Spoločnosť Kočaje sa zamerala na mydlá a bomby do kúpeľa vyrobené na prírodnej báze, z ktorých nie sú extrahované niektoré dôležité látky, ako to je bežné u továrensky vyrábaných mydiel.

 

Ocenenie TOP tím aplikovanej ekonómie - je ocenením Tvorivosti, Odvahy a Podnikavosti študentov zapojených do vzdelávacieho programu Aplikovaná ekonómia. Junior Achievment Slovensko toto ocenenie udeľuje každoročne študentskej spoločnosti na základe jej celoročnej práce, umiestnení v súťažiach i tvorivého a inovatívneho prístupu pri riadení spoločnosti.

Čítané: 548
 Poslať mailom
(C) 2024 Stredná odborná škola Trebišov & MP