kniznicainternatziacka knizka
Mapa stránkyHľadajPrihlásenie
17.04.2024, Rudolf

Prednáška o programe Mládež v akcii

voda

Dňa 25. marca 2011 sa vybraní študenti našej školy zúčastnili prednášky o programe Mládež v akcii.

 

 

 

Program Mládež v akcii je grantovým programom Európskej únie a je určený pre všetkých mladých ľudí vo veku od 13 do 30 rokov, ako aj mládežníckych pracovníkov. Jeho cieľom je podporiť mladých ľudí, ktorí chcú byť aktívni, chcú cestovať, spoznávať nových ľudí z celej Európy a sveta, nadviazať nové priateľstvá, vyjadrovať svoj názor, získať nové poznatky a zručnosti, ktoré im v budúcnosti pomôžu presadiť sa.

 

Informácie a osobné skúsenosti s realizáciou a účasťou na akciách programu Mládež v akcii nám prišla prezentovať regionálna konzultantka programu Mládež v akcii Zuzana Nagyová, vedúca slovenského tímu projektu Create new world Lucia Juhaszová, účastníčka výmeny Mária Szomjuová a riaditeľ neziskovej organizácie MeB Peter Liba, ktorý bol zodpovedný za mládežnícku výmenu v projekte Create new world.  

 

Hneď v úvode nám bol predstavený jeden projekt CREATE NEW WORLD s ústrednou témou diskriminácia, jej podoby a formy v každodennom živote, ktorý sa uskutočnil v decembri 2010 v rekreačnom zariadení Kamarát pri Bardejove. Išlo o medzinárodnú mládežnícku výmenu, na ktorej sa zúčastnili mladí ľudia z Rumunska, Poľska, Česka a Slovenska. Prostredníctvom neformálneho vzdelávania sa mladí účastníci učili bojovať proti predsudkom a intolerancii. Prezentovaný projekt sa nám veľmi páčil a ak by bola možnosť zúčastniť sa podobnej akcie, určite by sme neváhali a zúčastnili sa.

 

Počas prednášky sme boli oboznámení s možnosťou uskutočniť svoj vlastný projekt s podporou EÚ. Zároveň sme sa dozvedeli ako taký projekt zorganizovať a akou formou požiadať o finančnú podporu projektu. V závere sme mali priestor na vlastné otázky.

Celá prednáška nás veľmi zaujala a bola pre nás poučným a pekným spríjemnením piatkového dopoludnia.

 

Text: Miriam Marcinčinová a Kristína Brindová (študentky), Zuzana Perdíková (učiteľka)

Foto: Mária Szomjuová

Čítané: 409
(C) 2024 Stredná odborná škola Trebišov & MP