kniznicainternatziacka knizka
Mapa stránkyHľadajPrihlásenie
18.05.2024, Viola

Návšteva v Detskom domove Anjelik

logo anjelikS blížiacimi sa vianočnými sviatkami sa v našej 2.S triede stupňovala radostná i sviatočná atmosféra. Všetci sme sa tešili na najkrajšie sviatky roka a uvedomovali sme si viac ako inokedy pocit spolupatričnosti a porozumenia. Ako budúci sociálno-výchovní pracovníci sme si však uvedomovali i to, že nie všetky deti prežívajú tento čas rovnako. Mysleli sme na deti v detských domovoch, ale i na starých ľudí žijúcich v domovoch dôchodcov, ďaleko od ich blízkych.

V máji minulého roka sme ako prváci v rámci odbornej praxe trávili istý čas aj v DD Anjelik a bol to pre nás veľmi emotívny zážitok. Preto sme sa rozhodli, že tieto deti navštívime aj tento rok, a to cez tie najkrajšie sviatky v roku. Chceli sme im aspoň na chvíľu vyčariť úsmev na tvári a potešiť ich. V triede sme urobili zbierku hračiek, knižiek, omaľovaniek a všetkého, čo by im urobilo radosť. Potešilo nás, že sa do tejto akcie zapojili aj dievčatá z 2.K a že rodina Tonky Lubinskej deťom pripravila košík plný sladkých koláčov. Keď sme videli, ako sa tešia z takýchto maličkostí, zahrialo nás to pri srdci a vyčarilo to úsmev aj nám.

Sme veľmi radi, že sme sa do DD Anjelik vybrali a mohli s deťmi stráviť aspoň nejaký čas a pohrať sa s nimi. Odmenili sa nám vďačným úsmevom. Sme si istí, že sa tam zas niekedy v budúcnosti vrátime.

Študenti II.SK

Čítané: 185
(C) 2024 Stredná odborná škola Trebišov & MP