kniznicainternatziacka knizka
Mapa stránkyHľadajPrihlásenie
17.04.2024, Rudolf

Návšteva Steel Parku v Košiciach

imgDňa 11.11.2013 študenti I.B a II.B triedy navštívili v rámci Týždňa vedy a techniky novootvorené zábavno-technické centrum v Košiciach Steel Park s viac ako 50 interaktívnymi technickými exponátmi. Expozícia ponúka žiakom a študentom aktívne hranie sa s exponátmi z oblasti fyziky, optiky, geológie, magnetizmu, biometriky, strojárenstva a chémie.

 

Návšteva tohto zábavného centra nás veľmi zaujala, pretože sme mali možnosť vidieť silu magnetov a rôzne magnetické javy, odskúšať si ako pracuje robot alebo elektrina v našom mozgu, videli sme levitujúci vláčik, ukážky pokusov vo vákuu, 3D film legendy letu a výroby lietadla boing 787 a zahrali sme si robotický futbal.

 

Najviac nás zaujala interaktívna socha – SteelMan vybavená 3D kamerou, ktorá reagovala na zmeny výrazu tváre a zmenu polohy tela snímaného žiaka a mohli sme to vidieť na monitore. Keď sme sa na neho usmievali, tak nám úsmev vrátil, keď sme zamávali, zamával tiež.

 

Z tejto exkurzie sme si odniesli nové a zaujímavé poznatky z oblastí vedy a techniky a určite nám pomôžu na vyučovaní fyziky a chémie.

 

Ľubomíra Chromá  II.B

RNDr. J. Kordischová

 Poslať mailom
(C) 2024 Stredná odborná škola Trebišov & MP