kniznicainternatziacka knizka
Mapa stránkyHľadajPrihlásenie
17.04.2024, Rudolf

1. December - Svetový deň boja proti AIDS

imgČervená stužka je symbolom a názvom celoslovenskej kampane  boja proti AIDS. AIDS je syndróm získanej imunitnej nedostatočnosti. Je to infekčná choroba ľudí vírusového pôvodu. Infekcia HIV je v súčasnosti liečiteľné, ale stále nevyliečiteľné ochorenie. Ľudia na celom svete si v tento deň pripomínajú nebezpečenstvo prenosu HIV.

Aj študenti našej školy sa každoročne svojimi aktivitami zapájajú do celosvetovej kampane boja proti AIDS. Aj v tomto školskom roku 2013/2014 peer aktivisti pripravili červené stužky, ktoré rozdávali študentom školy. Informovali ich prostredníctvom  letákov a nástenky vo vestibule školy o chorobe AIDS, jej pôvodcoch, prenose a ochrane. Zároveň sa študenti, spolu s ostatnými strednými školami v Trebišove, zúčastnili sviečkového pochodu.

Nosením červených stužiek a účasťou na sviečkovom pochode sme  vyjadrili solidaritu s tými, ktorí už tejto chorobe podľahli. Počet nových nákaz v posledných rokoch drasticky pribúda a jedinou  ochranou proti šíreniu tejto smrteľnej choroby je  informovanosť a  prevencia.

Mgr. Valéria Švecová
koordinátorka prevencie

Čítané: 656
 Poslať mailom
(C) 2024 Stredná odborná škola Trebišov & MP